Sylwetki litewskich działaczy
społeczno - politycznych

Virgaudas JUOCEVIČIUS

prez. "Skanska statyba" Budujące centrum stołecznego samorządu i inne obiekty przedsiębiorstwo z kapitałem skandynawskim ogłosiło, że wycofa się z biznesu budowlanego na Litwie. "Skanska" zapowiedziała jednak, że zakończy rozpoczęte na Litwie obiekty.

Kazimiera PRUNSKIENË,

eks-premier, oświadczyła bez żadnej argumentacji, że referendum w sprawie członkostwa Litwy w Unii Europejskiej należałoby odroczyć do jesieni. Miałoby to zapewnić większą aktywność i sprzyjające głosowanie mieszkańców wsi. Nie jest jasne, na czym opierają się takie rozważania. K. Prunskienë uważa, że późniejsza data referendum nie mogłaby zaszkodzić wizerunkowi i integracyjnym aspiracjom Litwy.Dalia KUTRAITË,

posłanka na Sejm, prawa ręka prezydenta-elekta Rolandasa Paksasa, popełniła wielki błąd polityczny. Po trzech dniach od wyborów prezydenckich oświadczyła: "Zakończmy wybory. Zakończmy czytanie tych programów wyborczych. Na to był czas wcześniej". Tym swoim powiedzeniem D. Kutraitë dała do zrozumienia, że program R. Paksasowi był potrzebny tylko po to, aby został on wybrany na prezydenta, a nikt nawet nie myślał o jego wykonaniu.

("Veidas", nr 3 z 2003 r.)

Nasz Czas 3 (592)