Świąteczne spotkanie chóru "Promień"

30 grudnia, w przedostatni dzień ubiegłego roku w Domu Polskim odbyło się świąteczne spotkanie chóru "Promień" z Zarządem Daugavpilskiego Oddziału ZPL "Promień". Wzięli w nim udział i nasi sybiracy.

Chór "Promień" działa nieprzerwanie ponad 14 lat, w tym roku będzie obchodzić swoją 15 rocznicę.

To spotkanie zaszczycili swoją obecnością prezes Oddziału p. Ryszard Stankiewicz, dyrektor Centrum Kultury Polskiej pani Żanna Stankiewicz, członek Zarządu "Promienia" pani Wanda Antonowa, wieloletni dyrygent i kierownik chóru "Promień" pani Gertruda Kiewisz, która między innymi złożyła wszystkim chórzystom najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożonarodzeniowych i Nowego 2003 Roku, a także życzyła chórzystom, aby oni i nadal byli razem i kontynuowali polskie tradycje. Obecnie chór "Promień" ma nowego kierownika - panią Andżelę Pecewicz.

Podczas świątecznego spotkania chórzyści śpiewali kolędy, polskie pieśni ludowe, tańczyli. Nie zabrakło także i innych atrakcji. Członek chóru pan Longin Michajłowicz bawił wszystkich swoim świetnym graniem na harmonii.

Podsumowując należy dodać, że to świąteczne spotkanie odbyło się w bardzo miłej, rodzinnej i przyjaznej atmosferze. W.P.

Nasz Czas 2 (591)