Poszukiwania genealogiczne rodziny - Klim

Szanowna Redakcjo!

Byłem w maju na wycieczce na terenie Litwy, bardzo spodobał mi się wasz kraj i postanowiłem, że kiedyś jeszcze tu wrócę. Podczas zwiedzania udało mi się kupić Wasz tygodnik "Nasz Czas" i jeszcze na miejscu, korzystając z każdej wolnej chwili, czytałem. Bardzo ciekawe i fascynujące czasopismo; nawet ostatnia strona - wydarzenia miesiąca prowadzona przez panią Krystynę Nikitin.

Interesuje mnie historia - a więc daty i życie sławnych i znanych ludzi - co trudno znaleźć w naszych polskich publikacjach, bo jest tam dzień, miesiąc, rok (urodzenia, śmierci lub innego wydarzenia) oraz miejsce urodzenia i śmierci.

Bardzo też mnie zafascynował artykuł o rodzinie Laskarysów. Otóż ja szukam wszelkich wiadomości o rodzinie Klim. Wiem, że moje korzenie sięgają terenów Litwy i obecnie też terenów Białorusi. Dowiedziałem się, że sporo osób o takim nazwisku mieszka w okolicach Druskienik, i w okolicach Wilna - Wilejki - Oszmiany, więc bardzo bym prosił o opublikowanie mojego adresu na łamach waszego tygodnika "Nasz Czas" celem poszukiwań genealogicznych mojej rodziny - Klim.

Ja założyłem mojemu synowi księgę rodzinną; chcę, aby syn kontynuował moje poszukiwania korzeni - zatem liczę na pomoc ze strony Państwa i z góry serdecznie dziękuję.

Bardzo jestem zafascynowany tak dużą liczbą kościołów i zabytków i co za tym idzie, zbieram wszystko o Wilnie i Litwie - mam już kilka planów Wilna (te stare) i mapy Litwy. Mam np. unikatowy plan Wilna z lat trzydziestych, panorama Wilna (wschód - południe - zachód - północ) i jestem w trakcie poprawiania, bo oryginał był zniszczony w znacznym stopniu - jest o wymiarach 30 cm x 2m 20 cm, będę to kolorował, tak jak było to w oryginale. Tę panoramę opracował nieżyjący już mąż (architekt) mojej znajomej - było to dzieło jego życia.

Ciekawe jak obecnie wygląda ul. Mickiewicza (Giedymina), bo jak byłem w maju to drzewa zostały wycięte - piękne lipy.

Z poważaniem Romuald Klim
ul. K. Kamila Baczyńskiego 19/48
PL - 85 - 822, Bydgoszcz 10

Nasz Czas 2 (591)