Lilia Maksimowicz

Litexpo 2002 - Mama i ja

21 - 25 listopada w Wilnie w Litexpo odbyła się wystawa poświęcona młodym mamom, dzieciom i kobietom, które jeszcze szykują się do tak poważnego kroku - bycia mamą.

Pięknie zorganizowana wystawa miała duży sukces i była korzystna jak dla uczestników, tak i dla licznych zwiedzających. Wystawa była nietradycyjna; różniła się bowiem od poprzednich tym, że na żadnej innej wystawie nie było tylu małych uczestników. Maluchy miały naprawdę dobrą zabawę, ponieważ każdy częstował je cukierkami i różnymi słodyczami, a także zapraszał do wybrania maskotek i in. ciekawych rzeczy .
Wystawę cechowała różnorodność, więc nie tylko mali uczestnicy mieli co poglądać.

Dla osób starszych zaprezentowano komputery pomocne w nauczaniu jęz. angielskiego, które zawierają programy i gry z poleceniem w jęz. angielskim. Taki system nauczania jest efektywny i ciekawy dla dziecka.

Dla młodzieży na wystawie zaoferowano wiele literatury z różnych dziedzin wraz z tekstami egzaminacyjnymi. Jednak największą popularnością cieszyły się firmy, które proponowały produkty żywnościowe dla noworodków i dzieci do 4 lat. Wiele uwagi poświęcono dzieciom alergicznym i mamom, które nie mogą karmić dziecko piersią. Każdy produkt posiadał znaczek, który potwierdzał, że jest wykonany z ekologicznie czystych składników. Na wystawie był też bogaty asortyment kosmetyki pielęgnacyjnej dla dzieci, no i oczywiście wiele gier i zabawek. Najbogatszą ofertę przedstawił Market Toy's. Jest to największy sklep w krajach bałtyckich. Święto otwarcia sklepu odbędzie się 7 grudnia. Podczas otwarcia będzie dużo niespodzianek, a każdy kto przyniesie swą ulubioną maskotkę, będzie uczestniczył w konkursie na najpopularniejszą maskotkę.

Nasz Czas 46 (585)