Powiedzieli

Dalia Gribauskaite, minister finansów Litwy, po wyasygnowaniu przez rząd 1 mln Lt na sfinansowanie ewentualnej wizyty prezydenta USA G.W. Busha w Wilnie:

"A jak nie daj Boże nie przyjedzie, Jezu, Jezu."

Artűras Paulauskas, przewodniczący Sejmu RL, tłumacząc dlaczego Rosjanie nie zgadzają się na litewską propozycję latania do Kaliningradu samolotami za pół ceny:

"Oni mówią, że po wydarzeniach 11 września boją się latać samolotami"

Zenonas Vaigauskas, przewodniczący Głównej Komisji Wyborczej o podwójnym, amerykańsko - litewskim obywatelstwie kandydata na prezydenta Kazisa Bobelisa:

"On miał rację, kiedy mówił, że nie posiada amerykańskiego obywatelstwa. Tego nie wiedziały tylko instytucje amerykańskie. Teraz ich o tym poinformowano"

Romanas Siedlickas, poseł na Sejm RL z ramienia Związku Liberałów, prawnik z wykształcenia, reagując po przyłapaniu go przez sejmową Komisję Etyki i Procedur, na nielegalnej pracy w Instytucie Fizyki Półprzewodników:

"No i czego pan Salamakinas (przewodniczący sejmowej Komisji Etyki i Procedur. Red.) tam się grzebie? Chce wszystkich postawić na miejsce? To wszystko w imię nauki, nic tu chłopaczki nie znajdziecie"

Nasz Czas 42 (581)