Sylwetki litewskich działaczy
społeczno - politycznych

Violeta LATVIENË,

finansistka, wygrała konkurs na stanowisko naczelnika Inspekcji Podatkowej. W tym konkursie była ona jedyną pretendentką. W ubiegłym tygodniu wiceminister finansów Vitas Vasiliauskas przedstawił V. Latvienë zespołowi Inspekcji Podatkowej. Poprzednio V. Latvienë przez cztery lata była wiceministrem finansów, a w ciągu ostatnich dwóch lat pracowała w banku "Hansa-LTB".

Erikas KALIAČIUS,

szef policji m. Wilna, nie potrafi zorganizować pracy podwładnych tak, aby mogli oni zapewniać porządek podczas imprez publicznych. Na wielu przedsięwzięciach brakuje policjantów, dlatego w miejscach masowych zgromadzeń panuje chaos, pijaństwo, dochodzi do zabójstw. Po ostatniej tragedii samorząd Wilna postanowił do Nowego Roku nie wydawać zezwoleń na organizowanie imprez w miejscach publicznych.


Jonas KARČIAUSKAS

dyrektor generalny "Audëjasu" W ciągu 8 miesięcy br. spółka meblarska sprzedała wyroby i udzieliła usług na 30 mln litów, czyli o 12,4 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Obecnie "Audëjas" aktywnie uczestniczy w targach międzynarodowych.("Veidas", nr 37 z 2002 r.)

Nasz Czas 37 (576)