Jadwiga Gojlewicz

Dziękujemy za kolonie w Polsce

Pragnę podziękować, właśnie przez gazetę, kierownictwu Kowieńskiego Oddziału Związku Polaków na Litwie pani Genowefie Chomańskiej i władzom w Polsce za letni obóz w Polsce dla dzieci uczących się w polskiej szkółce w Kownie.

Otóż moja wnuczka Ernesta była na wakacjach w Polsce, w Lubaczowie. Jest bardzo zadowolona z zagranicznej podróży i wakacji. Było bardzo wesoło. Opowiadała, jak się zaprzyjaźniła z dziećmi z innych szkół Litwy. Bo w tym roku była grupa wyłącznie z Litwy, z polskich szkół. Kierowniczką i opiekunką kowieńskich dzieci była ich nauczycielka Agata Zdanowicz, która nie tylko uczy słowa polskiego w szkółce, ale pięknie gra na gitarze i śpiewa. Uczyła tego i dzieci, które miały ochotę.

Dzięki dla niej za wszystkie lata trudu i pracy z naszymi dziećmi w Kownie. Bo już od nas odchodzi, ma swoje obowiązki w innym mieście.

Wnuczka przywiozła moc wrażeń, wozili ich wszędzie, zwiedzili historyczne miejscowości Polski.

W latach poprzednich dzieci z Litwy obozowały razem z dziećmi z Polski, i to jest lepiej, bo w mieszanych grupach nasze dzieci uczą się języka polskiego i poprawnej, pięknej wymowy. Dobrze by było, żeby i nadal zawsze nasze dzieci obcowały z rówieśnikami z Polski.

A tymczasem za wszystko dzięki, serdeczne dzięki tym, którzy troszczą się o nasze dzieci.

Nasz Czas 37 (576)