ZSA "Pylimëlis". Klub - kawiarnia "Alina"

Działa już od 8 lat. Alina - imię córki Państwa Popławskich, jak również popularne imię międzynarodowe. Już się stało tradycją, że w dzień swych imienin przychodzą do kawiarni Aliny w różnym wieku, różnych narodowości i razem wesoło się bawią.

W klubie - kawiarni na wcześniejsze zamówienie odbywają się spotkania towarzyskie, studenckie, nauczycieli, wieczorki muzyczne i poetyckie.

Mogą tu Państwo zamówić imprezy okazyjne, jubileuszowe, wyżywienie dla grup turystycznych. Kawiarnia ma swoich stałych klientów, którzy przychodzą na obiady sobotnie i niedzielne, często rodzice z dziećmi na obiady po szkole, po niedzielnej mszy św. Obiad można tu zjeść w granicach 10 - 12 Lt od osoby.

Pracownicy kawiarni obsługują klientów też w jęz. polskim. Personel zatrudniony w kawiarni ma możliwość dokształcać się na kursach lub studiować zaocznie.

Dyrektor kawiarni Pani Genovaitë Popławska rozważa możliwość zorganizowania nietypowych spotkań. Chciałaby zbierać ciekawe zdjęcia dziennikarzy oraz pierwsze próbne artykuły dziennikarskie, wystawić w kawiarni i wspólnie zorganizować wieczorek humorystyczny.

Bogate menu kawiarni "Alina" w jęz. polskim i litewskim proponuje dania kresowe: kołduny, cepeliny, chłodnik, bliny żmudzkie, kindziuk, kiełbaski mickuńskie.

Jednak miejscowi mieszkańcy wolą najczęściej dania polskie: flaczki, golonkę, schab po polsku, a nawet piwo polskie "Żywiec", bądź naturalny kwas chlebowy. Jest też bogaty wybór trunków alkoholowych. Klub-kawiarnia "Alina" zaprasza Państwa pod adresem: Wilno, ul. Pylimo 49, tel. 261 86 01.

Nasz Czas 37 (576)