Sylwetki litewskich działaczy
społeczno - politycznych

Kęstutis Kuzmickas

Poseł na Sejm RL, socjalliberał, za pieniądze podatnika rozjeżdża po świecie. Cel jego ostatniej podróży do Mongolii wywołał wątpliwości wicemarszałka Sejmu RL Gintarasa Steponavičiusa. Po powrocie z tego dalekiego kraju sam K. Kuzmickas przyznał się, że dla Litwy ta wizyta nie dała żadnej politycznej korzyści. Parlamentarzysta konstatował, że jego podróż jedynie przyczyniła się do sławienia imienia Litwy w świecie.


Bronius Markauskas,

prezydent asocjacji producentów mleka. Jeżeli władze kraju w najbliższym czasie nie podejmą decyzji o udzieleniu pomocy w wysokości 25 mln Lt, producenci mleka zorganizują ostrzegawczy wiec protestacyjny i po rozpoczęciu sezonu zimowego ogłoszą bojkot przedsiębiorstw przetwórczych skupujących mleko po najniższych cenach i nie uczestniczących w negocjacjach.

Vaclovas Sleinota,

dyrektor generalny "Vilniaus Vingis". Dochód ze sprzedaży produkcji spółki osiągnął w r. b. 100 mln Lt. Za osiem miesięcy b. r. sprzedano produkcji na 101,6 mln Lt, jest to o 18,2% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.


Nasz Czas 36 (575)