Sylwetki litewskich działaczy
społeczno - politycznych

Vytenisowi ANDRIUKAITISOWI,

zastępcy przewodniczącego Sejmu, socjaldemokracie wręczono w Rydze medal Zgromadzenia Bałtyckiego. Odznaczenie to nadano V. Andriukaitisowi za popieranie jedności i współpracy krajów bałtyckich. Zgromadzenie Bałtyckie jest instytucją współpracy parlamentów Litwy, Łotwy i Estonii, zrzeszającą po 20 parlamentarzystów z każdego państwa.Vytautas BUDNIKAS,

kierownik Państwowej Służby Kontroli Leków, który zyskał skandaliczny rozgłos, przed usunięciem ze stanowiska zdążył jeszcze zadbać o swoich przyjaciół. Za wiedzą V. Budnikasa, zastępujący go w lipcu czasowo Linas Mažeika przedłużył o rok służbę naczelnikowi Centrum Rejestracji Leków 75-letniemu Algisowi Mickisowi, kierownikowi Komisji Farmaceutycznej 76-letniemu Antanasowi Gendrolisowi, którzy z powodu sędziwego wieku już dawno musieli przejść na emeryturę.

Partia konserwatystów, którą kieruje


Vytautas LANDSBERGIS

po wycofaniu się "Williamsa" z "Mažeikiu nafta", otrzymała druzgocący cios i znalazła się w godnej pożałowania sytuacji. Większość partii zapewnia, że będą eskalowały ten temat do samych wyborów prezydenckich i samorządowych oraz zmuszą konserwatystów do uznania swych błędów, jak też ponoszenia konsekwencji za ogromne straty "Mažeikiu nafty".
("Veidas", nr 35 z 2002 r.)

Nasz Czas 35 (574)