Aelita Medik

Wrażenia z pobytu w Krakowie

Z Łotwy w tym kursie wzięło udział 7 osób. Kurs się nazywał "Język, historia i Polska współczesna dla dorosłych". Należy zaznaczyć, że kurs prowadzili doskonali fachowy z najbardziej znanych krakowskich uczelni. Było mnóstwo ciekawych wykładów o roli języka polskiego w świecie, o jego współczesnym rozwoju, a także o problematyce polskiego dziedzictwa kulturowego.

Poza nauką organizowano różne ciekawe wycieczki. Mieliśmy okazję zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, byliśmy w Pieninach, trochę poznaliśmy język górali.

Co to jest Kraków? Kraków to niezwykle piękne miasto, to miasto - bajka, miasto, gdzie przeplata się historia i współczesność. Bardzo trudno jest w krótkim artykule opisać wszystkie uroki tego przepięknego europejskiego miasta. Kraków ma bardzo dużo cennych zabytków historycznych. To słynny kościół Mariacki, gdzie codziennie można wysłuchać hejnału z wieży mariackiej, to Sukiennice, Rynek Główny, Wawel i wiele, wiele innych. Na Rynku Głównym zazwyczaj odbywa się dużo różnych imprez kulturalnych. Jedną z takich imprez jest Festiwal Teatrów Ulicznych.

W Krakowie zawsze są tłumy turystów. Krakowianie są bardzo życzliwi, panuje atmosfera wzajemnego zrozumienia i serdeczności.

Mieszkaliśmy w szkole - internacie dla dzieci z upośledzonym wzrokiem. Dla takich dzieci stworzone są tu wszystkie niezbędne warunki do nauki i zabaw. Jest basen, przedszkole, czyli inaczej mówiąc - dzieci w takiej instytucji mogą normalnie funkcjonować. Ludzie są tam bardzo mili i sympatyczni.

Pobyt na takim kursie bardzo wzbogacił moją wiedzę i pozostawił mnóstwo pięknych wrażeń.

NCz 32 (571)