Wspomnienia dzieci z pobytu
w katolickiej szkole letniej

Obóz w Srente był bardzo interesujący, ponieważ bardzo dobrze spędziliśmy wolny czas.

Odpoczywaliśmy bardzo aktywnie: graliśmy w koszykówkę, piłkę nożną, różne gry stołowe. Cieszyło nas również, że co wieczór odbywały się dyskoteki, były organizowane różne ciekawe konkursy: konkurs na najczystszy pokój i najciekawszy konkurs - "Rozalinda". Mieliśmy okazję zwiedzić najpiękniejszy na Łotwie zamek w Rundale, który bardzo dobrze się zachował, byliśmy także w zamku w Bausce.

Codziennie uczestniczyliśmy we mszy św. w Srentskim kościele, pomagaliśmy księdzu, śpiewaliśmy w chórze kościelnym. Ksiądz Janusz, który do nas przyjeżdżał odprawiać mszę, prowadził też katechezę wśród dzieci. Poza tym były lekcje języka polskiego, muzyki, rysunku. Dziękujemy za ten pięknie zorganizowany obóz Wspólnocie Polskiej i chcielibyśmy, aby w następnym roku był podobny.

Serdecznie dziękujemy

Tomasz Bałałajka, Witold Bałałajka, Wacław Stankiewicz (Rezekne), Artur Rancon, Eugeniusz Nawiłow.

***

Na obozie były różne rozrywki, mieliśmy dyskotekę, wycieczki, zajęcia sportowe, gry intelektualne, takie jak "Rozalinda" lub "Ty mi się podobasz". Codziennie chodziliśmy do kościoła. Uważamy, że obóz był udany, ponieważ wszyscy byli zadowoleni. Za tak świetnie przygotowany obóz składamy serdeczne podziękowania wszystkim jego organizatorom.

Jeva Skudre

Weronika Kolesnikowa

Anna Caune

Ilona Gicewicz

Jurij Silin

Aleksander Żukowski

Daniel Belugin

Dzieci z Jekabpilsu

***

Pochodzimy z miasteczka Dobele. Ten obóz nam bardzo się spodobał. Było bardzo ciekawie, a szczególnie interesujące były wycieczki. Za rok chcemy znowu tu przyjechać.

Olga Kapanowa, Iveta Nagle, Katija Łagunionok

NCz 30 (569)