Przedsiębiorstwo Stanisława Dąbrowskiego

S. Dąbrowski od dziesięciu lat zajmuje się remontem, a nawet przeróbką samochodów. Przed pięcioma laty założył własny zakład naprawy samochodów.

Pan Stanisław jest znany jako dobry specjalista, trzyma się zasady swego ojca, który mówił: "We wsi może być jeden dobry kowal". Właściciel firmy był w swoim czasie podwładnym, dlatego ceni ludzi, z którymi pracuje i od innych oczekuje szacunku. Od początku, po tym jak człowiek trzyma młotek, można zrozumieć, co on potrafi.

Młody człowiek nauczy się wymienić amortyzatory, zremontować hamulce i uważa, że już jest specjalistą. Aby wychować dobrego specjalistę, trzeba z nim przepracować w zakładzie około pięciu lat. Zdarza się, że człowiek trochę powierzchownie czegoś się nauczył, urastają mu skrzydła i odchodzi w inne miejsce.

W zasadzie są tu remontowane samochody przywiezione z Zachodu. Pan Stanisław na czasie "złowił nić litewskiego rynku", chce rozwinąć pełny serwis usług remontu, przeróbki samochodów, planuje tworzyć nowe miejsca pracy dla zdolnych chłopców, dla takich, którzy chcą pracować.

Pan Dąbrowski sam kieruje, sam remontuje samochody, a kiedy będą większe pieniądze, zamierza zorganizować filię swego serwisu w Awiżeniach. Dzisiaj 5 osób, pracujących w serwisie St. Dąbrowskiego wie, że tu trzeba pracować solidnie, wszyscy powinni pilnować sprawy, jak w rodzinie.

Pan S. Dąbrowski pozdrawia wszystkich Polaków, którzy są lub będą jego klientami. Przedsiębiorstwo S. Dąbrowskiego czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 20.00, przy ul. Đeđkinës 55a, tel. 46 30 56

NCz 29 (568)