Tydzień w skrócie na Łotwie

Noc świętojańska minęła spokojnie

W tym roku noc świętojańska na Łotwie minęła spokojne. Podczas świętowania łotewskiego narodowego święta "Ligo", które właśnie przypada na 23 i 24 czerwca br., zanotowano 20 pożarów, 8 w Rydze i 12 w innych regionach Łotwy, natomiast na drogach śmierć poniosły 3 osoby.

Łotewscy synoptycy prognozują deszczowy lipiec

Według prognozy łotewskich synoptyków w lipcu ma być zmienna i deszczowa pogoda. Najcieplejsza jest spodziewana pierwsza dekada miesiąca. Temperatura w nocy wyniesie +10, +170C, natomiast w dzień będzie +19, +250C, a w Łatgalii nawet +300C. W drugiej dekadzie lipca ochłodzi się i temperatura ma spaść do +15 +190C. W połowie trzeciej dekady możliwy jest spadek temperatury w nocy nawet do +4, +70C. Pod koniec lipca znowu ma się ocieplić i temperatura powietrza ma wzrosnąć do +250C.

Prezydent Łotwy o jakości łotewskiej żywności

Prezydent Łotwy Vaira Vike - Freiberga, podczas degustacji łotewskich produktów spożywczych w największym pawilonie w Rydze stwierdziła, że one niczym się nie różnią pod względem jakości od produktów zagranicznych, a niektóre są nawet lepsze. Zdaniem V. V. - Freibergi z łotewskimi produktami nie powinno być żadnych problemów, jedynie na co zwróciła ona uwagę producentów, to na cenę, która ma być niższa, niż jest obecnie.

NCz 27 (566)